Ručník Devon Grey světlý

Když se spojí inovace, nejlepší bavlněné příze a funkční vlastnosti, vznikne Evocotton. Proč si prémiovou bavlnu nové generace zamilujete na první dotek?

  • hebkost
  • jemnost
  • vysoká absorpční schopnost
  • snadná údržba
  • ekologická udržitelnost

Klíčovým bodem k dosažení dokonalosti při výrobě ručníků jsou pevná dlouhá vláknaU nás nejznámější bavlnou s extra dlouhými vlákny je Egyptská, která se pěstuje na méně rozsáhlém území v údolí Nilu. Vlhké klima a bohatá půda vytvářejí ideální podmínky k produkci pevných dlouhých vláken. Další druhy bavlny s extra dlouhými vlákny jsou pěstovány v jihozápadních oblastech USA, v Peru či v Austrálii, ale i zde je produkce omezená. A určitě stojí za zmínku bavlna Egejská, která má řadu dalších unikátních vlastností, pro které je využívána při výrobě luxusních textilií.   

A právě proto, aby nebyla výroba kvalitních ručníků limitována omezenou produkcí unikátní bavlny, vznikl projekt Evocotton. Jedná se o směs pečlivě vybraných bavlněných přízí celosvětové produkce, mimo jiné s příměsí bavlny Egejské. Po aplikovaných výrobních změnách v rámci dlouhodobého vývoje vznikly příze se shodnými užitnými vlastnostmi, kterými se pyšní ty nejlepší prémiové bavlny.

Přesně stanovený počet přízí, poměr smyček, technika tkaní, způsob šetrného barvení a samozřejmě konečné zušlechťovací úpravy, daly vzniknout ručníkům, které splní všechna vaše očekávání.

Gramáž: 600 g/m2

Barva: světle šedá

Údržba: Ručníky lze prát při teplotě 60°C, je možné sušit přirozeně i v sušičce při použití šetrných teplot. Nedoporučujeme prát s aviváží a žehlit.

Ručníky Devon splňují kritéria mezinárodní certifikace Oeko-Tex Standard 100.
Poutko pro zavěšení je umístěno na kratší straně ručníku/osušky.

TOPlist