Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním tohoto webu s jejich používáním souhlasíte. Další informace Rozumím

Informace o materiálech

Uvažujete o koupi nového výrobku, ale nabídka materiálů je široká a potřebujete poradit? Připravili jsme přehledného průvodce, který Vám bude při výběru nápomocen. Doporučujeme přečíst si také informace o tom, jak správně pečovat o zakoupené povlečení, prostěradla a další výrobky.

POVLEČENÍ:

PROSTĚRADLA:

RUČNÍKY A OSUŠKY:

BAVLNA DELUXE, BAVLNA DELUXE DIGITÁL

Klikněte pro zvětšení Jedná se o přírodní materiál, který je velice příjemný, vzdušný a dobře odvádí vlhkost. Klasická 100% bavlna v plátnové vazbě je na českém trhu nejrozšířenějším materiálem pro výrobu ložního povlečení. 

Bavlna deluxe je vyrobena z bavlněné příze ve vysoké kvalitě 30 NE. Látka je navíc zušlechtěna tzv. mercerováním, sanforizací a kalandrováním, což ve výsledku znamená vyšší pevnost a delší životnost látky. K tisku používáme ekologické reaktivní barvy, protože probarví vlákno do hloubky a tím zaručují krásné zářivé odstíny a barevnou stálost i po mnoha praních. Oproti běžné bavlně poskytuje tento materiál lepší uživatelský komfort.

Bavlna deluxe digitál je z hlediska materiálového provedení totožná s bavlnou deluxe. Rozdíl je v použití odlišné tiskové technologie. Jedná se o nejmodernější, vysoce kvalitní digitální tisk, který umožňuje vytvořit mimořádně precizní detail. Této metody tisku se využívá zejména u celoplošných pestrých motivů, které vyžadují dokonalé provedení. 

Povlečení z bavlny deluxe doporučujeme kombinovatprostěradly jersey nebo froté.

KREP DELUXE

Klikněte pro zvětšení Krep deluxe má stejné materiálové složení a užitné vlastnosti jako bavlna deluxe. Základem je přírodní vzdušný materiál vyrobený ze 100% bavlny v plátnové vazbě a v kvalitě příze 30 NE. Je na omak velmi příjemný, což je podpořeno kvalitními reaktivními barvami, které látku probarvují naskrz a navíc ji zušlechťují. Látka je navíc zušlechtěna tzv. mercerováním, sanforizací a kalandrováním.

Označení „krep“ napovídá, že má látka "vlnitý povrch", kterého se dosahuje finální úpravou tkaniny. Naše povlečení má jemné a drobné krepování. Bavlněné povlečení s krepovou úpravou se téměř nemačká, snadno se udržuje (nežehlí se!) a vyniká praktickým moderním vzhledem.

Krepové povlečení doporučujeme kombinovatprostěradly jersey nebo froté.

FLANEL DELUXE

Klikněte pro zvětšeníFlanel deluxe je přírodní materiál vyrobený ze 100% bavlny v plátnové vazbě a má proto všechny její vlastnosti – je prodyšný a dobře absorbuje vlhkost. Liší se však povrchem, který je speciálně upraven tzv. počesáním. Počesáním vzniká na vnější straně látky jemný vlas, díky kterému se flanelové povlečení vyznačuje mimořádnou hebkostí (je na omak „plyšový“) a vysokou hřejivostí. Z tohoto důvodu je flanel deluxe oblíbený zejména během chladných měsíců. Látka je zušlechtěna tzv. mercerováním, sanforizací a kalandrováním.

Flanelové povlečení kombinujte s jersey prostěradly nebo s prostěradly z hladké bavlny.

FLANEL PREMIUM

Premiový flanel je přírodní materiál vyrobený ze 100% bavlny, tkaný v hustém počtu nití v keprové vazbě. Stejně jako u flanelu deluxe je povrch speciálně upraven tzv. počesáním, ale díky odlišné vazbě tkaniny je povrch prémiového flanelu ještě jemnější (na omak je téměř „sametový“). Náročná technika tkaní zajišťuje větší hustotu vlákna a delší živostnost látky než u flanelu deluxe. Výsledný vlasový efekt vzniklý počesáním vláken dává povrchu až sametovou hebkost a čistá povrchová struktura zachycuje precizní detail tištěných vzorů. Premiový flanel se vyznačuje vysokou hřejivostí, zároveň je prodyšný a dobře absorbuje vlhkost. Díky těmto vlastnostem je vhodný zejména během chladných měsíců. Látka je zušlechtěna tzv. mercerováním, sanforizací a kalandrováním. Díky speciální povrchové úpravě je materiál méně náročný na údržbu. Při praní na 40°C na dlouhý bavlněný program s použitím nižších otáček při ždímání nedojde k přílišnému pomačkání a při správném sušení není nutné látku následně žehlit.

Flanelové povlečení kombinujte s jersey prostěradly nebo s prostěradly z hladké bavlny.

BAVLNĚNÝ SATÉN

Klikněte pro zvětšeníBavlněný satén vyrábíme z vysoce kvalitní česané bavlněné příze o kvalitě 40 NE. Jedná se o výrobek z luxusní 100% bavlny, tento přírodní materiál je mimořádně lehký a jemný na omak, skvěle odvádí vlhkost a je prodyšný. Díky dlouhým jemným vláknům a atlasové vazbě má látka velmi hustou a pevnou strukturu, která je charakteristická přirozeným leskem na lícové straně a zejména dlouhou životností. Použité reaktivní barvy látku dále zušlechťují, navíc díky kvalitě povrchu lépe vyniknou a zdají se tak zářivější. Látka je navíc zušlechtěna tzv. mercerováním, sanforizací a kalandrováním. Jedná se o luxusní materiál, který je synonymem pro kvalitu, krásu a pohodlí.

Povlečení z bavlněného saténu kombinujte pouze se saténovými prostěradly nebo prostěradly jersey. Nedoporučujeme kombinaci s prostěradly froté, protože díky odlišným povrchům dochází ke tření, které může negativně ovlivnit jemný povrch bavlněného saténu.


Nepleťte si bavlněný satén se saténem vyrobeným z polyesteru!

Klikněte pro zvětšeníSatén vyrobený z umělých vláken je studený, kluzký a není téměř schopen absorbovat vlhkost. To znamená, že pokud se během spánku potíte, všechen pot v podstatě zůstává na povrchu látky, která je pak lepkavá a studí. Z tohoto důvodu je ložní prádlo „z umělotiny“ nevhodné pro spánek. Navíc ze zdravotního hlediska není dobrou volbou pro alergiky a jedince s citlivou pokožkou.

ŠVÝCARSKÝ PRÉMIOVÝ BAVLNĚNÝ SATÉN

Klikněte pro zvětšeníŠvýcarský prémiový bavlněný satén je utkán z té nejjemnější 100% česané bavlněné příze v kvalitě 60 NE, která se vyrábí z jakostních druhů dlouhovláknité egyptské mako bavlny. Kvalita tohoto luxusního přírodního materiálu se řadí na nejvyšší světovou úroveň a uspokojí proto i ty nejnáročnější zákazníky. Švýcarský satén se vyznačuje neuvěřitelnou měkkostí, hebkostí a přirozeným leskem. Díky vysoké hustotě tkaní, která zaručuje velmi pevnou strukturu látky, dosahují výrobky ze švýcarského prémiového saténu extrémně dlouhé životnosti. Látka je navíc zušlechtěna tzv. mercerováním, sanforizací a kalandrováním.

Povlečení ze švýcarského prémiového saténu kombinujte výhradně s prostěradly jersey nebo se saténovými prostěradly. Nedoporučujeme kombinaci švýcarského saténu a prostěradla froté, protože díky odlišným povrchům dochází ke tření, které může negativně ovlivnit jemný povrch bavlněného saténu.

BAMBUS

Klikněte pro zvětšeníBambusové povlečení je vyrobeno z velmi jemné příze v kvalitě 40 NE (tkáno v atlasové vazbě), která je kombinací česané bavlny (50%) a bambusových vláken (50%). Bambusová vlákna jsou charakteristická přirozenými antialergickými a antibakteriálními účinky, navíc mají výjimečnou schopnost absorbovat vlhkost a proto je povlečení dobře prodyšné. Hlavní předností bambusového povlečení je mimořádná jemnost a hebkost, použitá antipeelingová úprava omezuje žmolkování a látka získá elegantní matný lesk. Díky kombinaci různých vláken je přirozenou vlastností látky vznik tzv. počesaného vlasového efektu. Bambusové povlečení se snadno udržuje, díky jemnosti bambusového vlákna ho stačí pouze lehce přežehlit. Látka je navíc zušlechtěna tzv. mercerováním, sanforizací a kalandrováním.

Bambusové povlečení kombinujte pouze s jersey prostěradly. Nedoporučujeme kombinaci s prostěradly froté – díky odlišným povrchům dochází ke tření, které může negativně ovlivnit jemný povrch bavlněného saténu.

DAMAŠEK A ŠVÝCARSKÝ DAMAŠEK

Klikněte pro zvětšeníDamaškové povlečení je vyrobeno ze 100% egyptské česané bavlny té nejvyšší kvality v kvalitě 60 NE. Výjimečnost damašku je dána použitím speciálních žakárových vytkávacích stavů, které vytvoří jemný reliéfní vzor, kde se střídá lesklá a matná plocha. Tento přepychový přírodní materiál se vyznačuje mimořádnou hebkostí a přirozeným leskem. Látka je navíc zušlechtěna tzv. mercerováním, sanforizací a kalandrováním. V naší nabídce naleznete exkluzivní kolekci Lolita, která nabízí damaškové povlečení s vytkávaným plošným florálním motivem v pestré paletě zářivých barev.

Damaškové povlečení kombinujte výhradněprostěradly jersey nebo se saténovými prostěradly.

ATLAS GRÁDL

Klikněte pro zvětšeníAtlas grádl je stejně jako damaškové povlečení vyrobený ze 100% egyptské česané bavlny té nejvyšší kvality. Jemný vytkávaný proužek je speciálními tkalcovskými stavy. Povlečení z tohoto luxusního materiálu se vyznačuje mimořádnou hebkostí, přirozeným leskem a jemnou nadčasovou elegancí. Látka je navíc zušlechtěna tzv. mercerováním, sanforizací a kalandrováním. V naší nabídce naleznete exkluzivní kolekci Carmen, která nabízí atlas grádl v pestré paletě barev.

Atlas grádl kombinujte výhradněprostěradly jersey nebo se saténovými prostěradly.

PERKÁL (PRÉMIOVÁ BAVLNA)

Bavlněný perkál je vyrobený z jemné česané 100% bavlněné příze. Svými vlastnostmi se nejvíce podobá bavlněnému saténu - vyznačuje se mimořádnou hebkostí a přirozeným matným leskem. Látka je pevná, má velmi hustou strukturu a je navíc zušlechtěna tzv. mercerováním, sanforizací a kalandrováním. V naší nabídce naleznete perkál v podobě bílých povláčků a povlaků na polštáře a také jako hladká bílá prostěradla bez gumy.

MAKO JERSEY 

Povlečení v materiálovém provedení Mako jersey je vyrobeno z výběrových přízí 100% egyptské bavlny. Jedná se o jeden z nejhebčích materiálů, které se z bavlny vyrábějí, je prodyšný a velmi dobře absorbuje vlhkost. Látka je pevná, má velmi hustou strukturu a je navíc zušlechtěna tzv. mercerováním, sanforizací a kalandrováním. Přestože je materiál velmi jemný a pružný, je zároveň tvarově stálý a oproti jiným bavlněným materiálům nevyžaduje náročnou údržbu. Povlečení doporučujeme prát na dlouhý bavlněný program při teplotě 40°C s použitím nižších otáček při ždímání. Látce nejlépe svědčí volné sušení a není nutné ji žehlit. 

Povlečení Mako jersey kombinujte s prostěradly jersey nebo jersey s elastanem

JERSEY PROSTĚRADLA A JERSEY PROSTĚRADLA S ELASTANEM

Klikněte pro zvětšeníKLASICKÉ JERSEY: Jersey je hladký a hebký úplet vyrobený z prvotřídní 100% bavlněné příze. Vyznačuje se velmi hustou strukturou tkaní a vysokou gramáží 160 g/m2. Jedná se o lehký a prodyšný materiál, který dokáže skvěle odvádět vlhkost a proto je vhodný pro celoroční použití. Ve srovnání s klasickou bavlněnou plachtou je jersey mnohem jemnější a příjemnější na omak. Pro bližší představu lze přirovnat k materiálu, ze kterého se vyrábějí trička nebo pánské nátělníky. Při výrobě prostěradel jsou (stejně jako u povlečení) použity kvalitní reaktivní barvy, které zaručují krásné zářivé odstíny a barevnou stálost i po mnoha praních.

Jersey prostěradla řadíme mezi napínací prostěradla. Hodí se ke všem typům povlečení. Mezi zákazníky jsou napínací jersey prostěradla velmi oblíbená, protože je není třeba žehlit, nesráží se a jsou tvarově přizpůsobivá. Skvělou stabilitu a jednoduchou manipulaci při povlékání zaručuje přirozená pružnost a kvalitní všitá guma po celém obvodu prostěradla. Prostěradla jsou šita na matrace do výšky 25 cm (dětská do 15 cm) a jejich rozměry odpovídají rozměrům matrace. Klientské úpravy rozměrů napínacích prostěradel ani šití prostěradel na míru neprovádíme.

JERSEY PROSTĚRADLA S ELASTANEM: Použití je stejné, liší se pouze v materiálovém složení (95 % bavlna s 5% příměsí elastanu pro lepší pružnost) a výška boku - u elastanových jersey prostěradel je to 40 cm, což potěší zejména majitele velmi vysokých matrací.

Jak vybrat správný rozměr napínacího prostěradla? Například na matraci o rozměrech 180/200 cm je určeno prostěradlo 180/200 cm. Nejmenší rozměr napínacího prostěradla na jednolůžko je 100/200 cm, dobře však sedí i na matraci širokou 80 nebo 90 cm.

FROTÉ PROSTĚRADLA

Klikněte pro zvětšeníFroté je tzv. smyčková tkanina vyrobená převážně z bavlněných vláken. Smyčky vystupují nad základní osnovu látky a právě tím je zaručena jeho skvělá hřejivost a savost. Aby bylo dosaženo potřebné pružnosti, obsahují froté prostěradla příměs polyesteru (20 %). Tuto tkaninu najdete v každé domácnosti v podobě ručníků, županů nebo prostěradel. Froté prostěradla jsou díky své hřejivosti vhodná především na zimní období. Při výrobě prostěradel jsou (stejně jako u povlečení) použity kvalitní reaktivní barvy, které zaručují krásné zářivé odstíny a barevnou stálost i po mnoha praních.

Froté prostěradla řadíme mezi napínací prostěradla. Vyznačují se zářivými barvami, velmi hustou strukturou tkaní a vysokou gramáží 200 g/m2. Nejlépe se hodí k povlečení z bavlny, krepu nebo flanelu deluxe. Froté prostěradla nedoporučujeme kombinovat s damaškem či povlečením z bavlněného saténu - díky odlišným povrchům dochází ke tření, které může negativně ovlivnit jemný povrch povlečení.

Mezi zákazníky jsou napínací froté prostěradla oblíbená zejména díky snadné údržbě: nežehlí se, nesráží se a jsou tvarově přizpůsobivá. Skvělou stabilitu a jednoduchou manipulaci při povlékání zaručuje kvalitní všitá guma po celém obvodu prostěradla. Prostěradla jsou šita na matrace do výšky 25 cm (dětská do 15 cm) a jejich rozměry odpovídají rozměrům matrace. Klientské úpravy rozměrů napínacích prostěradel ani šití prostěradel na míru neprovádíme.

Jak vybrat správný rozměr napínacího prostěradla? Například na matraci o rozměrech 180/200 cm je určeno prostěradlo 180/200 cm. Nejmenší rozměr napínacího prostěradla na jednolůžko je 100/200 cm, dobře však sedí i na matraci širokou 80 nebo 90 cm.

SATÉNOVÁ PROSTĚRADLA

Klikněte pro zvětšeníProstěradla z bavlněného saténu jsou vyrobena z těch nejjemnějších a nejkvalitnějších 100% bavlněných přízí. Vyznačují se skvělými užitnými vlastnostmi, jež jsou dány velmi hustou strukturou tkaní a přirozeným leskem, který prostěradlu dodává luxusní vzhled. Saténová prostěradla s gramáží 125 g/m2 jsou velice lehká, mimořádně jemná a hebká na omak, prodyšná a skvěle odvádí vlhkost. Jsou vhodná především pro letní období. Při výrobě prostěradel jsou (stejně jako u povlečení) použity kvalitní reaktivní barvy, které zaručují krásné zářivé odstíny a barevnou stálost i po mnoha praních.

Saténová prostěradla řadíme mezi napínací prostěradla, protože je po celém jejich obvodu kvalitní všitá guma, která zaručí skvělou stabilitu a jednoduchou manipulaci při povlékání. Bavlněný satén, ze kterého jsou prostěradla vyrobena, však sám o sobě pružný není. Prostěradla jsou šita na matrace do výšky 28 cm (dětská do 15 cm) a jejich rozměry odpovídají rozměrům matrace. Hodí se ke všem typům povlečení, zejména k damašku a k povlečení z bavlněného saténu. Klientské úpravy rozměrů napínacích prostěradel ani šití prostěradel na míru neprovádíme.

Jak vybrat správný rozměr napínacího prostěradla? Například na matraci o rozměrech 180/200 cm je určeno prostěradlo 180/200 cm. Nejmenší rozměr napínacího prostěradla na jednolůžko je 100/200 cm, dobře však sedí i na matraci širokou 80 nebo 90 cm.

PROSTĚRADLA Z HLADKÉ BAVLNY

Klikněte pro zvětšeníProstěradla z hladké bavlny jsou vyrobena z přírodní 100% bavlněné látky. Jedná se o klasickou bavlněnou plachtu bez gumy o gramáži 150 g/m2, která je prodyšná a příjemná na omak. Prostěradlo z hladké bavlny je vhodné pro celoroční používání. Při výrobě prostěradel jsou (stejně jako u povlečení) použity kvalitní reaktivní barvy, které zaručují krásné zářivé odstíny a barevnou stálost i po mnoha praních.

K dispozici jsou dva rozměry, a to 140/240 cm na jednolůžko a 240/260 cm na dvoulůžko. Vybírat můžete ze široké škály zářivých barev.


RUČNÍKY A OSUŠKY Z EGYPTSKÉ BAVLNY

100% egyptská bavlna představuje absolutní špičku mezi ručníky. Je považována za nejkvalitnější bavlnu na světě, díky svým přirozeně dlouhým jemným vláknům se vyznačuje extrémní savostí, úžasnou hebkostí a zejména velmi dlouhou životností. Ručníky z egyptské bavlny jsou tkány ve vysoké gramáži 600 g/m2, která zaručuje pevnou a hustou strukturu látky a tedy vysoký uživatelský komfort.

BAMBUSOVÉ RUČNÍKY A OSUŠKY

Bambusové ručníky a osušky jsou utkány ve vysoké gramáži 550 g/m2 ze směsi bavlny (60 %) a bambusového vlákna (40 %). Tento materiál se právě díky přítomnosti bambusového vlákna vyznačuje unikátními vlastnosti. Ručníky jsou mimořádně hebké a měkké na omak. Díky dutému tvaru vláken mají extrémně vysokou savost a také rychleji schnou. Bambus má přirozenou antibiotickou funkci, nemnoží se v něm bakterie a plísně a nedochází proto ke vzniku nepříjemných pachů. Hodí se proto zejména do koupelen bez přirozeného větrání.

MODALOVÉ RUČNÍKY A OSUŠKY

Modalové ručníky a osušky jsou vyrobeny z prvotřídních přírodních materiálů. Nová technologie výroby přináší směs modalu (70 %) a bavlny (30 %), která se ve spojení s gramáží 550 g/m2 a trendy vzory stane nejen designovým doplňkem Vaší koupelny. Kombinace bavlny a modalu, který se vyrábí z bukového dřeva, splňuje ty nejvyšší nároky na hebkost a savost. Precizní provedení v kombinaci s revolučním materiálem zajišťuje ještě lepší rozměrovou stabilitu a zářivost barev i po několikanásobném praní. Modalové ručníky a osušky jsou velmi příjemné a přirozeně lesklé, výborně sají a následně rychle schnou, což je nespornou výhodou pro menší koupelny bez možnosti přirozeného větrání. Ručníky Vás překvapí svým jemným elegantním vzhledem.  Jsou hebké a nadýchané, přirozený lesk modalového vlákna dodává povrchu neobyčejné kouzlo.

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku.
Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.
TOPlist