Zavřít

Kvalita výrobků

CO URČUJE KVALITU LOŽNÍHO POVLEČENÍ

Při výběru povlečení se vždy řiďte kvalitou příze a hustotou vlákennikoliv gramáží. Kvalitní povlečení je vyrobeno z příze s dlouhými a tenkými vlákny, která zajistí vysokou hustotu tkaní, tedy i vyšší pevnost – i přes nízkou gramáž. Výrobci právě tímto způsobem uvádí zákazníky v omyl – prezentují se vysokou gramáží, ale k výrobě ve skutečnosti používají levné příze s krátkými a silnými vlákny, které sice mají vysokou gramáž (hmotnost), ale zato nízkou hustotu vláken, brzy se třepí a nedrží pohromadě. Kvalita zboží pak odpovídá nízké ceně; látka je průhledná a životnost výrobku je o poznání kratší. Firma Matějovský používá k výrobě povlečení pouze kvalitní příze. Například pro bavlnu deluxe a krep deluxe používáme přízi v kvalitě 30 NE, pro bavlněný satén 40 NE a v případě švýcarského prémiového saténu 60 NE.

Pozn.: NE je jednotkou jemnosti vlákna – čím vyšší číslo, tím delší a tenčí vlákna a tedy kvalitnější látka ve výsledku. Většina bavlněného povlečení na českém trhu je vyrobena z příze v kvalitě okolo 10 NE.

REAKTIVNÍ BARVY

K potisku jako jedni z mála výrobců používáme ekologické reaktivní barvy, které reagují s vláknem, probarví ho do hloubky a tím vytvoří velmi dobré spojení mezi barvivem a látkou. Ta se tak ještě více zušlechtí a barvy jsou i po mnoha vypráních stále stejně syté a zářivé. Tisk reaktivními barvami je kvalitnější, odolnější, a také dražší. Běžně používané a pochopitelně levnější pigmentové barvy látku obarví pouze na povrchu, výsledný potisk má pak sklon blednout a tvrdnout.

ROZDÍLY V KVALITĚ POVLEČENÍ NA ČESKÉM TRHU

Klikněte pro zvětšení Na fotografiích je hned na první pohled zřejmý rozdíl v kvalitě povlečení, který se odvíjí právě od použité příze.

Detail vlevo: Tenká a dlouhá vlákna, která používáme při výrobě, tvoří hustou, pevnou a na omak jemnou strukturu. Látka je zušlechtěna mercerací, sanforizací a kalandrováním.

Detail vpravo: Typický příklad běžně prodávaného levného povlečení, které je vyrobeno z krátkých a silných vláken. Nezušlechtěná látka vypadá v podstatě jako hrubá síť, která se při denním používání a při praní snadno poničí či zdeformuje. Toto povlečení má vyšší gramáž než povlečení vlevo.

Zajímavé je, že gramáž srovnávaných výrobků se ve výsledku liší o pouhých 5 g/m2. Je to vlastně logické – dlouhých tenkých vláken je více, ale jsou lehká a musí mít tedy vysokou hustotu tkaní, aby povlečení nebylo „průhledné“. Vysoká hustota tkaní (počet nití na m2) je velmi žádoucí, protože právě ta zajišťuje výslednou pevnost látky. Nekvalitní silná vlákna mají naopak vyšší hmotnost, takže jich látka na m2 obsahuje méně, ačkoli má výrobek podobnou gramáž. Konečný rozdíl je však z hlediska užitných vlastností zcela zásadní. Všimněte si, že právě informaci o gramáži mnozí výrobci uvádějí, ale údaj o kvalitě příze už chybí.
Před koupí proto myslete na to, že samotná gramáž o kvalitě ložního povlečení neříká téměř nic.

PROČ SI VYBRAT POVLEČENÍ MATĚJOVSKÝ

ZKUŠENOST A TRADICE
Jsme česká firma, která na našem trhu působí od roku 1990. Za tuto dobu jsme získali jedno z výsadních postavení nejen na domácím trhu, ale i v zahraničí. Velice si vážíme všech ocenění našich zákazníků, díky kterým jsme 6x zvítězili v soutěži SHOP ROKU, v kategorii Cena kvality – Bytové doplňky a design.


ZÁRUKA KVALITY
Naše povlečení je certifikováno a pravidelně kontrolováno Státním zkušebním ústavem v Brně, který garantuje jeho vysokou kvalitu.


LUXUSNÍ MATERIÁLY
K výrobě povlečení používáme výhradně kvalitní bavlněné příze, které mají dlouhá a tenká vlákna. Tkanina je ve výsledku jemná, hebká a má vysokou hustotu vláken, což zaručuje vysokou pevnost, ačkoli gramáž je nižší. Pro bavlněné a krepové povlečení používáme přízi v kvalitě 30 NE, pro bavlněný satén 40 NE a v případě švýcarského prémiového saténu 60 NE.


KVALITNÍ BARVY A TECHNOLOGIE TISKU
Jako jedni z mála výrobců používáme k tisku reaktivní barvy, které jsou oproti běžně používaným pigmentovým barvám jemnější, zářivější a ekologičtější. Reaktivní barvy probarví látku skrze celé vlákno, díky čemuž je tkanina i po vyprání stále hebká a barvy zůstanou syté. Naše vlastní know-how pro technologii tisku navíc tkaninu dále zušlechťuje.


NADČASOVÝ DESIGN
Spolupracujeme se světovými designéry a zakládáme si na nadčasovém vzhledu. U většiny povlečení je na každé straně polštáře či peřiny jiný vzor. Díky tomu je možné si s povlečením více vyhrát a obměňovat tak jeho podobu. Povlečení je sice nákladnější na výrobu, ale o to zajímavější.


LICENČNÍ VÝROBKY
Jako jedna z mála firem nabízíme širokou škálu licenčních výrobků. Je nám ctí, že jsme dostali důvěru a můžeme vyrábět překrásné povlečení z návrhů světové návrhářky paní Blanky Matragi a malířky Kateřiny Bohušíkové. Své trvalé místo ve výrobě má povlečení s motivy Krtečka a tradičními vzory Josefa Lady.


ŠIROKÝ SORTIMENT
Ke všem vzorům povlečení vyrábíme kvalitní napínací prostěradla ve stejných barvách, celou postel si tak můžete sladit do jednoho tónu. U vybraných vzorů jsou součástí nabídky také jiné bytové textilie a doplňky ve stejném dezénu – především luxusní prošívané přehozy, dekorační závěsy nebo obrazy tištěné na bavlněném plátně.

Zkušenost a tradice

textilní výroby

Kvalitní materiály

a moderní technologie

Úpravy zdarma

zakoupeného povlečení

Doprava zdarma

při nákupu nad 3 000 Kč

TOPlist