Zavřít

Slovníček pojmů

Materiály a suroviny, ze kterých vyrábíme povlečení, prochází nejrůznějšími zušlechťovacími procesy, které zvyšují kvalitu a tedy i hodnotu výrobku. Zde jsou vysvětleny ty nejdůležitější z nich.

MERCERACE

Mercerace je proces zušlechtění látky, při kterém dochází ke změně struktury vlákna – redukují se otevřené plochy a vlákno je tak stabilnější. Mercerovaná látka získá přirozený lesk, je pevnější, příjemnější na omak, méně se sráží, nežmolkuje a vytváří lepší spojení s použitými tiskovými barvami, které jsou díky tomu stálé a při praní neblednou.

SANFORIZACE

Sanforizace je mechanický proces „předvysrážení“, kterým se dosáhne snížení srážlivosti materiálu při praní. Srážlivost je tak redukována z 12% na cca 4%. Díky sanforizaci se podstatně zlepší užitné vlastnosti a také se prodlouží životnost výrobku. Tato úprava také výrazně zvyšuje hodnotu výrobku.

KALANDROVÁNÍ

Kalandrování je zušlechťovací proces, při kterém se na textilii působí tlakem otáčejících se hladících válců. Tato úprava dodá látce hladký povrch s přirozeným leskem, který je velmi jemný a příjemný na omak. Látky, které používáme při výrobě povlečení, procházejí několikanásobným kalandrováním, aby bylo dosaženo těch nejlepších užitných vlastností.

ČESANÁ BAVLNĚNÁ PŘÍZE

Česání je proces, který je zahrnut do výroby kvalitní bavlněné příze. Jeho cílem je zbavit bavlněnou přízi krátkých vláken, urovnat ji a zbavit posledních nopků, vad a nečistot. Česaná příze je o poznání jemnější a pevnější, vyznačuje se přirozeným leskem. Používáme ji k výrobě luxusního povlečení a ručníků. Česaná příze je v porovnání s běžnou přízí díky náročnému zpracování dražší.

Zkušenost a tradice

textilní výroby

Kvalitní materiály

a moderní technologie

Úpravy zdarma

zakoupeného povlečení

Doprava zdarma

při nákupu nad 3 000 Kč

TOPlist