Přikrývka Len

Vychutnejte si dokonalé spojení s přírodou, které vám během spánku zajistí nová kolekce lněných lůžkovin. 

Len v sobě odráží podstatu přírody. Vzduch, sluneční svit, dešťová voda a rosa se skrývají v každém vláknu, které je tak zcela v souladu se zdravým životním stylem. Len poskytuje naší pokožce přirozenou ochranu, umožňuje našemu tělu přirozeně dýchat a zároveň spolehlivě absorbuje náš pot.

Lněná tkanina je oblíbená pro svou chladivost, pohodlí a čistotu. Kromě své jednoduchosti a přírodní podstaty je prádlo přirozeně odolné vůči škůdcům a má jedinečné antibakteriální vlastnosti. Len přitahuje malé množství statické elektřiny a je vysoce odolný vůči zvýšené vlhkosti. Lněná tkanina dokáže absorbovat vlhkost až do 20% své vlastní hmotnosti.

Lněná přikrývka je lehká a úžasně poddajná. Vysoký podíl přírodního vlákna zajišťuje optimální termoregulaci, proto je přikrývka navzdory nízké gramáži vhodná k celoročnímu použití.

  • Hmotnost náplně: 300 g/m2
  • Náplň: 50% len + 50% mikrovlákno
  • Potah: 20% len + 80% bavlna, stabilitu výplně zajišťuje prošití po celé ploše
  • Údržba: lze prát při teplotě 30°C

Doporučení k údržbě: Len se jako čistý přírodní materiál vyznačuje zvýšenou srážlivostí a při praní ve vodě dochází ke zmenšení rozměrů. Pro zachování užitných vlastností a prodloužení životnosti doporučujeme svěřit čištění lněných lůžkovin do rukou odborníků.

Len patří zcela jednoznačně mezi eco-friendly materiály, proto je kolekce těchto lůžkovin dodávána v látkové tašce z přírodního materiálu. 

TOPlist